سئو چیست

 

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) چیست؟
سئو یک رشته بازاریابی متمرکز بر دیدگاه رو به رشد به صورت ارگانیک (بدون پرداخت)نتایج موتور جستجو است. SEO شامل عناصر فنی و خلاق مورد نیاز برای بهبود رتبه بندی، هدایت ترافیک و افزایش آگاهی در موتورهای جستجو می باشد. جنبه های بسیاری برای جستجوگرها وجود دارد، از کلمات موجود در صفحه تان به نحوی که سایر سایت ها به شما در وب پیوند می دهند. بعضی اوقات SEO به سادگی موضوعی است که مطمئن شوید سایت شما به گونه ای است که برای موتورهای جستجو قابل درک باشد.
سئو تنها ساخت سایت هایی که موتور های جستجو آن را پسند میکنند نیست. بلکه در مورد بهتر ساختن سایت شما برای مردم هم هست. در واقع ما معتقدیم که این اصول مکمل یکدیگر هستند.

این راهنما برای توصیف تمام زمینه های جستجوگرها از پیدا کردن اصطلاحات و عبارات (کلمات کلیدی) طراحی شده است تا بازدید سایت شما را ارتقا دهد،تا سایت شما را برای موتورهای جستجوگر اشنا سازد، و برای ایجاد لینک ها و بازاریابی ارزش منحصر به فرد سایت شما طراحی شده است. اگر در مورد این چیزها گیج شده اید،شما تنها نیستید،ما برای کمک به شما اینجا حضور داریم.

 

به اشتراک گذاری بازار موتور جستجو

چرا وبسایت من به SEO نیاز دارد؟

اکثریت ترافیک وب توسط موتورهای جستجوی تجاری، گوگل، بینگ و یاهو هدایت می شود. اگرچه رسانه های اجتماعی و انواع ترافیک ، می توانند بازدید را به وب سایت شما هدایت کنند ، اما موتورهای جستجو ، روش اصلی برای هدایت اکثر کاربران اینترنت به حساب می آیند . این در مواردی که سایت شما محتوا، خدمات، محصولات، اطلاعات و یا هر چیز دیگری را ارائه می دهد صدق میکند.

موتورهای جستجو منحصر به فرد هستند زیرا ترافیک هدفمند را فراهم می کنند،مردم به دنبال چیزی هستند که شما پیشنهاد می کنید. موتورهای جستجو راه های ایجاد ان هستند. اگر موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را پیدا کنند یا مطالب شما را به پایگاه داده های خود اضافه کنند، فرصت های باور نکردنی برای هدایت بازدیدکننده به سایت خود را از دست می دهید.

نمایش جستجو – کلماتی که کاربران در جعبه جستجو وارد می کنند – ارزش فوق العاده ای دارد. تجربه نشان داده است که ترافیک موتور جستجو می تواند موجب ایجاد (یا خراب کردن) یک سازمان باشد. ترافیک هدفمند به یک وب سایت می تواند تبلیغات، درآمد و نمایش را به طوری که هیچ کانال بازاریابی دیگری نمیتواند، فراهم کند. سرمایه گذاری در جستجوگرها می تواند در مقایسه با سایر انواع بازاریابی و ارتقاء، میزان استثنایی بازده داشته باشد.

 

چرا موتورهای جستجو نمیتوانند سایت من را بدون SEO پیدا کنند؟

موتورهای جستجو هوشمند هستند، اما هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای اصلی همواره تلاش می کنند تا تکنولوژی خود را بهبود ببخشند تا وب را عمیق تر بررسی کنند و نتایج بهتر را به کاربران نشان دهند. با این حال، محدودیتی برای موتورهای جستجو وجود دارد. در حالی که SEO مناسب می تواند هزاران نفر از بازدید کنندگان شما را افزایش دهد و توجه بیشتری را به خود جلب کند، حرکات اشتباه می تواند سایت شما را در نتایج جستجوی خود پنهان و یا دفن کند. در واقع قدرت دیده شدن توسط کاربران در موتور های جستجوی برای شما کمتر خواهد شد.

علاوه بر ایجاد محتوای قابل دسترس در موتورهای جستجو،سئو همچنین به ارتقاء رتبه بندی ها کمک می کند تا محتوا را در جایی قرار دهد که جستجوگران راحت تر آن را پیدا کنند. اینترنت در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای رقابتی است، و آن دسته از شرکت هایی که سئو را اجرا میکنند، در بازدید کنندگان و مشتریان از مزایای مورد نظر برخوردار خواهند بود.

 

 

Seo چیست

 

آیا می توانم SEO را به تنهایی انجام دهم؟

دنیای سئو پیچیده است، اما اکثر افراد به آسانی می توانند مبانی را درک کنند. حتی مقدار کمی از دانش می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. آموزش رایگان SEO به طور گسترده ای در وب قابل دسترس است. مانند همین مطلب و مطالب دیگری که در WOC منتشر خواهیم کرد.  آموزش های سئو را با یک تمرین کوچک ترکیب کنید و به این ترتیب شما در حال تبدیل شدن به یک استاد در این زمینه خواهید بود.

بسته به تعهد زمانی شما، تمایل شما برای یادگیری و پیچیدگی وب سایت شما، ممکن است تصمیم بگیرید که نیاز به یک متخصص برای رسیدگی به امور دارید. شرکت هایی که SEO را امتحان میکنند ممکن است متفاوت باشند، برخی تمرکز بشدت خاصی دارند، در حالی که بقیه یک رویکرد گسترده و عمومی تر دارند.در هر صورت، خوب است که مفاهیم اصلی را درک کنید.

در پایان اگر بخواهیم تعریفی کلی از سئو را داشته باشیم  :

سئو به معنای “بهینه سازی موتورهای جستجو” است. این فرایند گرفتن ترافیک از نتایج جستجوی “آزاد”، “ارگانیک”، “سرمقاله” یا “طبیعی” در موتورهای جستجو است.

 

  •  اگر بخواهیم یک نگاه کلی به بحث سئو و فاکتور ها و مفاهیم کلیدی که در موفقیت سایت شما به وسیله سئو دخیل هستند اشاره کنیم بهترین راه جدول تناوبی سئو هست. بنابرین پیشنهاد میکنیم در اولین قسمت از بحث سئو این جدول را مطالعه نمایید. ( جدول تناوبی SEO )

 

این نوشته همچنان برای تکمیل تر شدن بروز خواهد شد …